20.10.2019 17:24:18   
Навігація
Погода
Баштанка

Опитування
Ви потрапили сюди шукаючи:

Інформацію про Баштанку
Інформацію про Баштанку
33% [5 голосів]

Друзів з м. Баштанки
Друзів з м. Баштанки
27% [4 голосів]

Випадково потрапив
Випадково потрапив
7% [1 голос]

Фото Баштанщини
Фото Баштанщини
20% [3 голосів]

Товариш розповів
Товариш розповів
13% [2 голосів]

Всього голосів: 15
Для участі в опитуваннях Ви повинні авторизуватися
Розпочато: 30.12.2008 12:07
Зараз на сайті
Гостей: 3

Користувачів: 0

Всього користувачів: 119
Новий користувач: getdallcalmuzz1978
Останні оголошення
Распродажа! Каждому реальному покупателю скидка до 65%.
Распродажа! Каждому реальному покупателю скидка до 65%.
Новий будинок за ціною квартири
Продаю
На правах реклами
Цель - уже разбогатеть? Вместе с однорукий бандит скачать бесплатно - легко!
трудовые споры судебная практика

Структура статей
Усі статті » Наше місто » Громада має знати...
Громада має знати...
Давно хотілось «підняти на поверхню» проблему водозабезпечення та водовідведення , яка є надто актуальною для півдня України і для нашого малого міста. Але через збіг певних обставин, пов’язаних з фінансовим станом на комунальному підприємстві «Міськводоканал», проблема «вилізла» на поверхню сама. Автор вважає помилкою будь-якої влади в засобах масової інформації прикрашати свою діяльність публікаціями про так звані досягнення, замовчуючи чи приховуючи фактичний стан справ.
Не варто сьогодні міській владі в особі міського голови приховувати фактичний стан справ у комунальному господарстві. Правильніше було б спільно з громадою вирішити проблему яка виникла…
А проблема дійсно виникла і набуває все більшого масштабу. Майже 240 тис. грн.. боргу по прибутковому податку в КП «Міськводоканал» це ті ж самі невідремонтовані дороги, невідремонтовані дитячі садки, неякісна вода і т.і. І це тільки маленька частка негативних наслідків. Схоже на те, що керівництво комунального підприємства «Міськводоканал» та міський голова добре засвоїли для себе, що особливістю води є її здатність до кількісного і якісного збереження. Скільки б разів не використовувалась вода людиною для життя і виробничої діяльності, кількість її на Землі від цього не зменшується, а з часом відновлюється її якість і придатність для нового використання. Тільки скільки часу пройде?
…А може вищезгаданому керівництву це вигідно… В результаті бездіяльності, безвідповідальності, некомпетентності посадових осіб міської ради, корупції на вертикалі «міський голова- директор Міськводоканалу» маємо проблему, яку необхідно вирішити з участю всієї громади нашого міста. На Ваш розсуд документ, який не мав бути призначений для широкої аудиторії…

04.06.2010 року м.Баштанка
ДОВІДКА№ 1
вивчення фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Міськводоканал» за період з 01.01.2009 по 01.05.2010

Відповідно до рішення міської ради від 21.05.2010 року № 8 „Про утворення та затвердження складу тимчасової комісії міської ради” проведено вивчення господарсько-фінансової діяльності комунального підприємства «Міськводоканал» (далі за текстом - КП «Міськводоканал») за 2009 - 01.05.2010 року.
В вивченні фінансово-господарської діяльності підприємства приймали участь депутати міської ради Гриневич Л.М., Маламуж О.А., Пшиченко В.І., Дениско С.Г., Бондар О.М.
В день початку роботи комісії в Журналі реєстрації ревізій та перевірок депутатами зроблено відмітку про контрольний захід.
Загальні відомості про об'єкт вивчення.
Відповідність фактичної діяльності підприємства передбаченій Статутом та іншими регуляторними актами.
Загальна характеристика об'єкту вивчення
КП «Міськводоканал» створено на комунальній власності територіальної громади м. Баштанка з метою здійснення задоволення потреб підприємств, установ, організацій та населення по виконанню робіт з надання послуг централізованого та нецентралізованого водопостачання, здійснює відведення та очистку стічних вод . Належить до спільної власності територіальної громади м. Баштанка і підпорядковується засновнику - Баштанській міській раді.
КП «Міськводоканал» зареєстровано 01.08.2001 як юридична особа (свідоцтво про юридичну особу серії АОО № 523506), видане державним реєстратором Баштанської районної державної адміністрації; зареєстровано як платник податків в державній податковій інспекції та платник обов'язкових платежів до загальнодержавних цільових фондів; має відкриті рахунки в установі банку, круглу печатку та штамп зі своїм найменуванням.
Здійснює свою діяльність на засадах господарської самостійності відповідно до діючого чинного законодавства та Статуту, затвердженого рішенням сесії Баштанської міської ради від 17.07.2009 № 19, редакцію якого зареєстровано 12.08.2009 Баштанською районною державною адміністрацією (реєстровий № 15031050004000693) та схвалено загальними зборами працівників.
Поточне керівництво підприємством здійснює директор, який призначається власником згідно з умовами трудового контракту (відповідно до п.5.3 Статуту).
Майно підприємства (відповідно до п.3.2 Статуту) є комунальною власністю територіальної громади м. Баштанка, належить Підприємству на праві господарського відання та відображається у самостійному балансі підприємства.
Джерелами формування майна ( відповідно до п.3.3 Статуту) є майно, передане йому власником, оплата за надані послуги, надходження від роздержавлення та приватизації власності, придбання майна іншого підприємства, благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян, кошти та інше майно, одержані від реалізації продукції (робіт, послуг) Підприємства .
Відносини господарства з іншими юридичними та фізичними особами ґрунтуються на основі договорів, угод та контрактів, передбачених діючим чинним законодавством (відповідно до п.7.5 Статуту).
Згідно Довідки з управління статистики в Баштанському районі від 17.01.2008 КП «Міськводоканал» включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі за текстом - ЄДРПОУ). Види діяльності, що передбачені Довідкою про включення до ЄДРПОУ суб'єкта господарювання за кодами виду економічної діяльності (КВЕД), наступні:
- КВЕД 41.00.0. Збирання, очищення та розподілення води.
- КВЕД 45.33.2. Водопровідні, каналізаційні та протипожежні роботи
- КВЕД 45.25.1. Інші спеціалізовані будівельні роботи
Визначені в п. 2.2 Статуту види діяльності підприємства - це централізоване та нецентралізоване водопостачання, відведення стічних вод, очистка стічних вод, будівельно-монтажні роботи, інжинірингові роботи, роздрібна та оптова торгівля, ремонт машин та устаткування, автотранспортні та транспортні послуги населенню, підприємствам та організаціям, установам, будівництво зовнішніх та внутрішніх мереж водопостачання та водовідведення, монтаж та наладка технологічного оснащення, будівельні та ремонтно-будівельні, столярні роботи, закупівля та реалізація будівельних матеріалів, капітальний ремонт будов і споруд, утримання та експлуатація приладів та пристроїв виробничого призначення, їх сервісне обслуговування, виконання проектно-кошторисних, проектних обчислювальних, виробничих монтажних, ремонтних, інжинірингових та інших робіт і послуг, утримання будинків, споруд та прибудинкової території, інші види діяльності. Фактично підприємство надає послуги населенню, підприємствам, установам та організаціям лише по водопостачанню та водовідведенню.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (в останній редакції від 23.07.2009) вид діяльності КП «Міськводоканал» підлягає ліцензуванню. Ліцензія (серія АБ № 321210) на централізоване водопостачання та водовідведення (21.) видана розпорядження Миколаївської облдержадміністрацією від 31.03.2008 року № 124-р „Про видачу ліцензії” НА ПЕРІОД ІЗ 31.03.08-31.03.13.
Звітність в установленому законодавством порядку надається до органів статистики.
• Юридична та фактична адреса - 56100, м. Баштанка, вул. Ювілейна, 1
, Миколаївської області;
• Телефон керівника та головного бухгалтера - (8 05158) 2-71-85, 2-69-44;
• Код ЄДРПОУ - 31529081;
• Форма власності - комунальна;
• Організаційно-правова форма господарювання - комунальне підприємство;
• Підпорядкованість - Баштанська міська рада.
Директор підприємства - посадова особа, яка не має статусу державного службовця.


Вивчення фінансово - господарської діяльності
Реалізація води населенню із бювету питної води.
Журнал реєстрації видачі питної води не пронумерований, не прошнурований. Заповнюється олівцем. Лічильник не опломбований. В наявності прокапування води на різьбових з’єднаннях, що свідчить про втручання в роботу лічильника в день перевірки. Згідно показників цього лічильника на 1500 було реалізовано 800 л. питної води при середньодобовій нормі 2000 л. Вирахувати фактичний об’єм забору води , який подається до бювету питної води, не можливо, так як лічильники в с. Шевченко зі слів працівника КП „Міськводоканал” (головного інженера) не працюють, а облік забору води із свердловини в с. Шевченко, яка обслуговує с. Шевченко, с. З.Яр, бювет питної води, не ведеться.
Свердловина в с. Шевченко є єдиним альтернативним джерелом водопостачання м. Баштанка та сіл. З.Яр, Шевченко, Трудове. Але, на сьогоднішній день водонапірні башти знаходяться вкрай незадовільному санітарно-технічному стані. Башти течуть, на них відсутні люки, засувки не працюють. Також не працюють фільтри для очистки води із свердловини, через що часто виходять із ладу насоси подачі води, що призводить до додаткових витрат КП „Міськводоканал” та додаткового забруднення джерела водопостачання. Санітарна зона біля цих башт не виділена. Пасеться ВРХ. Оголовок свердловини не обладнаний. До свердловини є вільний доступ атмосферних опадів, птиці, тощо.
Насоси І та ІІ підйомів – це об’єкти підвищеного епідемічного ризику. Приміщення побудовані ще в 1960 роках та не відповідають санітарним вимогам. Ремонтні роботи на цих об’єктах не проводилися роками. Стіни не пофарбовані вапняним розчином, в плісняві, павутинні. В душовій електропроводка не відповідає вимогам техніки безпеки, що може привести до травматизму на виробництві.
На насосній І підйому встановлено обладнання для коагуляції води, яке сьогодні для очистки води не використовується. Обладнання є дороговартістним і витрачені раніше кошти на його придбання не окуповуються. На фільтрах 3 роки не проводилася заміна піску. Крім того порушена сама технологія промивки піску. Навіть при зовнішньому огляді видно лише товстий шар чорного річкового мулу. За технологією заміна піску повинна проводитися , в залежності від його фракції, не пізніше ніж через 6-12 місяців. Для самої ефективності промивки фільтрів подається недостатній об’єм води. Всі шість секцій фільтрів („банок ”) не мають гігієнічного покриття. Одна із таких „банок ” дала течу і вода просочується в землю, що також веде до втрат води. Дані порушення дають підставу вважати роботу очисних споруд неефективними, як в санітарному так і в економічному плані.
Після малоефективної очистки води відбувається її обеззараження в приміщенні, яке доступне для сторонніх осіб. Двері в приміщенні відкриті. Баки із гіпохлоридом також відкриті, із-за чого дезінфектант ( гіпохлорид ) випаровується, втрачаючи при цьому свої активнодіючі речовини. Начальник дільниці не може надати пояснення щодо дозування гіпохлориду. Журнал приходу і використання гіпохлориду на об’єкті відсутній. Сам начальник дільниці не має відповідної освіти та досвіду роботи для займання даної посади.
Станом на 1 червня не закінчено очистку, промивку та дезинфекцію резервуарів чистої води на насосних станціях І, ІІ, та ІІІ підйомів води та водорозвідних мереж міста. Резервуари чистої води не закриті люками, так як вони відсутні. Над одним резервуаром розібрано перекриття. З даних обліку основних засобів є тільки загальна вартість насосної станції І та ІІ підйомів, а кількість обладнання та його вартість відсутня.
На насосних станціях І , ІІ та ІІІ підйомів відсутні лічильники обліку води, що призводить до безконтрольного використання питної та технічної води та унеможливлює проведення звірки кількості поданої та проданої води. Так, при наявності лічильника подачі води на с. Добре та Новоєгорівка, її втрати за 2009 рік склали 71974 м3 на суму 258,4 тис.грн., а за 5 місяців поточного року 38277 м3 на суму 137,4 тис.грн. Розрахунково втрати в грошовому виразі до кінця 2010 року можуть скласти 330,0 тис.грн. Загальна сума втрат лише по селах Добре та Новоєгорівка за 2009 рік та 5 місяців 2010 року складає 395,8 тис.грн., що дало б змогу своєчасно виплачувати працівникам КП „Міськводоканал” заробітну плату з нарахуванням, сплачувати податки і збори до бюджетів різних рівнів та уникати сплати штрафних санкцій. Так у 2009 році за несвоєчасно сплачені податки до бюджетів різних рівнів підприємством сплачено 80,3 тис.грн. А всього за 2009 рік сплачені штрафи склали 148,0 тис.грн., за допущення яких ніхто не поніс відповідальність.
Незавершене будівництво насосних станцій І та ІІ підйомів та реагентного господарства (готовність якого в 1990 роках складала приблизно 60-80 %) на сьогоднішній день повністю розібране без згоди на те депутатів міської ради. Будівельні матеріали, які були використані на це будівництво, в бухгалтерському обліку не були обліковані. Навіть саме незавершене будівництво на баланс КП „Міськводоканал” не було прийнято, що призвело до втрати вищеназваного майна.
Рибозахист не відповідає сучасним вимогам і потребує реконструкції. Забір води здійснюється всупереч проектній документації, що сприяє додатковому забрудненню води.
В 2007 році введена в експлуатацію лабораторія хімічного аналізу води, але до теперішнього часу її сертифікація не проведена., а це означає , що хімічні аналізи якості питної води , які проводяться в цій лабораторії, не є легітимними. Крім того, не всі працівники лабораторії мають належну освіту для проведення таких аналізів.
Підкачувальна станція та водонапірні башти в районі „Агропромтехніка” на сьогоднішній день знаходяться також в неналежному санітарно-технічному стані. Башти та трубопроводи протікають. Вентилі та засувки не працюють. Обладнання насосної станції підтоплене водою. Труби ремонтуються дерев’яними чопами. Об’єкт не має огорожі. Санітарна зона біля об’єкту відсутня.
В цілому на водозабірних мережах м. Баштанка та сіл Добре та Шевченко не працюють засувки. Вони не міняються та не ремонтуються, що призводить до додаткових втрат питної води при проведенні ремонтних робіт. Також відсутні „мокрі” колодязі промивки водопровідних мереж.
Існуючі каналізаційні мережі 1960-1970 років знаходяться також в неналежному стані. На деяких колодязях відсутні кришки люків. Деякі із них знаходяться під асфальтним покриттям доріг, що неуможливлює якісне їх обслуговування.
Наявні очисні споруди сьогодні не забезпечують очистку стічних вод, як в кількісному так і в якісному складі. Відстійники твердих частин переповнені і автоматично неочищені стоки частково скидаються у річку Інгул через обвідний канал. В жовтні місяці ЗАТ „Баштанський сирзавод” планує ввести в експлуатацію локальні очисні споруди, що призведе до додаткового перевантаження наявних біоочисних споруд, які вже сьогодні не справляються з наявними об’ємами каналізаційних стоків.
Вихід з очисних каналізаційних споруд м. Баштанка є контрольною точкою відбору зразків на холеру. На протязі останніх років постійно виділяються неаглютинуючі холерні вібріони, що свідчить також про неефективність роботи очисних споруд. Самі стоки потребують їх додаткового обеззараження (потрібна хлораторна станція).
Із всіх перевірених об’єктів лише насосна каналізаційна станція по вул. Соборній знаходиться в належному санітарно-технічному стані.
Згідно нормативного плану об’єм водопостачання питної води за 2009 рік для населення складає 519,6 тис. м3, фактично нараховано плату за 394,7 тис.м3. Відповідно розрахункові планові втрати води в м3 за 2009 рік склали 124,9 тис. м3 на суму 448,4 тис.грн. Але фактично такі втрати набагато більші. Зі слів керівного складу в літній період на м. Баштанка та села Добре , Новоєгорівка у водопровідну мережу подається близько 5000 м3 питної води на добу. При аналізі об’єму фактично проданої питної води в 2009 році населенню та організаціям і установам видно, що середньомісячний продаж води за травень-липень складає 71,3 тис. м3 при фактичній подачі 150,0 тис. м3. Середньомісячні втрати в літній період (травень-липень) складають 281,5 тис.грн. без ПДВ. А за рік - розрахункові втрати складають більше 2,0 млн.грн. При налагодженому обліку поданої та проданої питної води споживачам наявних коштів вистачило б на оплату всіх статей витрат та на розвиток підприємства.
Недоотримуючи значні кошти від продажу питної води підприємтсво вимушене кошти від рентабельності спрямовувати на витрати, які враховані в тарифі. Так у 2009 році 350,8 тис.грн. рентабельності були спрямовані :
110,0 тис.грн. на оплату за спожиту електроенергію;
143,2 тис.грн. на оплату за матеріали, запчастини;
42,3 тис.грн. на обслуговування та ремонт автотранспорту;
37,2 тис.грн. на інші витрати
На розвиток підприємства кошти від рентабельності не спрямовувалися.
Крім того при формуванні самого тарифу був занижений об’єм по продажу води підприємствам, установам і організаціям, який напряму призвів до завищення тарифу за 1 м3 з врахуванням ПДВ на 0,48 грн. для населення та на 0,90 грн. для підприємств, установ та організацій. Відповідно із населення підприємство незаконно отримало 189,5 тис.грн., від підприємств, установ і організацій – 317,9 тис.грн.
При вивченні роботи абонентського відділу було встановлено, що при нормі обходу контролерами 650 абонентів, фактично обходять 220, або лише 33 % від норми. Заробітна плата нарахована стовідсотково.
Штатна чисельність КП „Міськводоканал” складає 90 чол. Спеціалісти відповідної високої кваліфікації (інженер з експлуатації та будівництва гідротехнічних споруд, інженер електрик, інженер механік, тощо) відсутні.
Коефіцієнт мінімальної тарифної ставки робітника І розряду (місячної тарифної ставки ) за підгалузями та видами робіт до встановленої угодою мінімальної тарифної ставки робітника І розряду складає 1,3 , що відповідає Галузевій угоді між Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2007-2009 роки, підписаної рішенням колегії № 2 від 15.06.07 Міністерства з питань житлово-комунального господарства .
Згідно контракту посадовий оклад директора КП „Міськводоканал” складає 3869 грн. Розмір посадового окладу був встановлений без врахування диференціації середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості в середньому за рік. Так при середній на рік штатній чисельності 90 чол. було примінено коефіцієнт кратності мінімальної тарифної ставки І розряду робітника основного виробництва мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії 4. Тоді як згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.99 № 859 „Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній і комунальній власності, та об’єднань державних підприємств” при середньообліковій чисельності 500 чол. коефіцієнт кратності складає до 4. Крім того, до 1 грудня 2009 року директору щомісячно виплачувалася премія в розмірі 50 відсотків та до 1 травня 2010 року надбавка за інтенсивність праці в розмірі 50 відсотків посадового окладу.
Із жовтня 2009 року по квітень 2010 року взагалі без розпоряджень міського голови видавалися премії та надбавки. В даному випадку є порушення п. 2.11 Контракту в частині нарахування та виплати премій, доплат та надбавок. Таким чином міський голова перевищив свої повноваження , порушивши умови контракту.
В залежності від розміру посадового окладу директора підприємства були встановлені посадові оклади головним спеціалістам, в грн.:
Головному бухгалтеру – 3288
Головному інженеру – 3836
Головному економісту – 3090
Головному енергетику – 3090
Начальнику абонентського відділу – 2224
Начальнику дільниці водозабірних - 2224
очисних споруд
Завідуючому складом - 1705
Бухгалтеру виробничого відділу - 1705

Даним спеціалістам також виплачувалися премії та надбавки.
Станом на 31.05.2010 року по підприємству рахується заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам в розмірі 47,5 тис.грн., по сплаті до бюджетів різних рівнів прибуткового податку із фізичних осіб на суму 243,6 тис.грн., по оплаті за спожиту електроенергію – 48,0 тис.грн.
Звіти по фінансово-господарській діяльності підприємство до міської ради не надавало.
ВИСНОВКИ

1.Фінансово-господарська діяльність підприємства є незадовільною;
2. Інженерно-технічні споруди і водопровідно-каналізаційні мережі знаходяться в неналежному санітарно-технічному стані;
3.Відсутній облік води;
4.Своєчасно не проведено переоцінку основних засобів, що дало б змогу збільшити в тарифі суму витрат на ремонтні роботи;
5. Премії та надбавки виплачуються з порушенням умов Контракту;
6. Фінансова звітність до засновника не подається;
7.Кредиторська заборгованість по заробітній платі складає 47,5 тис.грн., по сплаті прибуткового податку з фізичних осіб – 243,6 тис.грн., по оплаті за електроенергію – 48,0 тис.грн.;
8.Каналізаційно-очисні споруди не справляються із очисткою фактичних об’ємів стічних вод і не готові прийняти додаткове навантаження від ЗАТ „Баштанський сирзавод” та ЗАСТ „Зоря Інгулу”;
9. Неналагоджений контроль за здійсненням продажу питної води із бювету;
10.Відсутні висококваліфіковані провідні спеціалісти;
11. При очистці води постійно порушується санітарно-технічні норми щодо її очистки та дезинфекції;
12. Занижений об’єм поданої води при розрахунку тарифу став наслідком його завищення;
13. Не ведеться претензійна робота по стягненню заборгованості за споживання питної води;
14. За сплачені штрафи у 2009 році ніхто не поніс відповідальності;
15. Несертифіковано лабораторію хімічного аналізу води;
16. Директор КП „Міськводоканал” не відповідає займаній посаді;


РЕКОМЕНДАЦІЇ

1. Терміново здійснити заміну піску в водозабірних очисних спорудах та закінчити дезинфекцію РЧВ і водорозвідних мереж;
2. Задіяти обладнання по коагуляції води для підвищення її якості;
3. Встановити лічильники обліку подачі води на насосних станціях І, ІІ та ІІІ підйомів та на свердловині в с. Шевченко;
4. Налагодити роботу абонентського відділу та працівників КП „Міськводоканал” щодо виконання планових показників продажу питної води;
5. Для збільшення об’ємів продажу води та надходження коштів дозволити населенню здійснювати через лічильники полив присадибних ділянок;
6. Зобов’язати директора КП „Міськводоканал” стовідсотково охопити населення м. Баштанка та сіл лічильниками обліку води;
7. Вирішити питання по зменшенню втрат питної води, яка подається на с. Добре та Новоєгорівка шляхом проведення інвентаризації всіх споживачів та водопровідної мережі;
8. Злісних порушників та неплатників за спожиту питну воду відключити від системи водопостачання;
9. Терміново вишукати кошти для погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі, сплати в бюджети різних рівнів прибуткового податку з фізичних осіб та за спожиту електроенергію;
10. Рекомендувати міському голові терміново розірвати контракт з директором КП „Міськводоканал” згідно п. 5.3. Контракту.
11. Примінити коефіцієнт кратності мінімальної тарифної ставки 1 розряду робітника основного виробництва в залежності від кількості працюючих
12. Провести заміну кадрів висококваліфікованими спеціалістами з відповідною вищою освітою (директор, головний інженер, енергетик, начальник дільниці водозабірних очисних споруд, тощо)
13. Скоротити посади головного енергетика та головного економіста та ввести в штатний розпис підприємства посади енергетика та економіста.
14. Відхилити запит КП „Міськводоканал” про виділення коштів на придбання професійної та компактної лабораторії якості води „фотометр 7500” в зв’язку із відсутністю її сертифікації.Депутати міської ради: Л.М. Гриневич
О.А. Маламуж
В.І. Пшиченко
С.Г. Дениско
О.М .Бондарь
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Оцінки
Доступ до оцінювання мають лише зареєстровані користувачі.

Будь ласка, авторизуйтесь , щоб отримати можливість оцінювати.

Оцінки відсутні
Авторизація
Ім`я

ПарольНе пам`ятаєте
ім`я/пароль?

 Відновлення 
Випадковий анекдот
Жінка роздратовано каже своєму сусідові, який їде із собакою:
- Приберіть нарешті пса, по мені вже блохи повзають!
Чоловік стурбовано:
- Тузику, відійди від тьоті! Що, не бачиш, у неї блохи?!
Переглянути всі »
Календар
<< Жовтень 2019 >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Міні-чат
Для спілкування Ви маєте авторизуватися.

01-01-2011 16:04
Вітаю З

24-08-2010 14:48
Вітаю з Дне

27-05-2010 09:50
Привіт! Настрій чудовий. GreatDessar
26-05-2010 15:02
Привет Баштанка как там у вас настроение. Задоволенн</div>
<br />
<div class=admin
28-04-2010 23:54
То що, ніхто не з

Лічильники
SmartTop.info

Корисні посилання

© 2008-2018 "БіРіП"


  Завантажено за 0.05 сек.

6,123,495 відвідувачів