18.09.2019 15:11:47   
Навігація
Погода
Баштанка

Опитування
Ви потрапили сюди шукаючи:

Інформацію про Баштанку
Інформацію про Баштанку
33% [5 голосів]

Друзів з м. Баштанки
Друзів з м. Баштанки
27% [4 голосів]

Випадково потрапив
Випадково потрапив
7% [1 голос]

Фото Баштанщини
Фото Баштанщини
20% [3 голосів]

Товариш розповів
Товариш розповів
13% [2 голосів]

Всього голосів: 15
Для участі в опитуваннях Ви повинні авторизуватися
Розпочато: 30.12.2008 12:07
Зараз на сайті
Гостей: 4

Користувачів: 0

Всього користувачів: 119
Новий користувач: getdallcalmuzz1978
Останні оголошення
Распродажа! Каждому реальному покупателю скидка до 65%.
Распродажа! Каждому реальному покупателю скидка до 65%.
Новий будинок за ціною квартири
Продаю
На правах реклами


Структура статей
Усі статті » Сад-Город » Особливості обрізування винограду
Особливості обрізування винограду
Ось і закінчилась вегетація. Ще кущі вкриті листям, але черешки вже легко обламуються в основі, що свідчить про утворення пробкового шару і припинення надходження до листків поживних речовин. Прийшов час «підстригати» кущі. Але не кожен, хто посадив на своїй земельній ділянці виноград, вміє правильно обрізувати кущі. Для початківців обрізка винограду є найбільш складною і важкою для розуміння операцією. А від неї залежить кількість і якість врожаю. Коли читаєш в книжці, то по написаному все просто і зрозуміло, а підійдеш до куща, подивишся і за голову берешся. Все переплелось: вовчкові, порослеві, плодові пагони – де з них який, як їх відрізнити і де повинна бути та плодова ланка, яку потрібно сформувати?

Чим викликана необхідність щорічної обрізки кущів.
У зв’язку з тим, що виноградний кущ щорічно здатний утворювати значно більше вічок, пагонів та грон, ніж може забезпечити себе поживними речовинами, його щорічно потрібно утримувати в оптимальній формі. Якщо плодоносящий кущ залишити без обрізки, то на слідуючий рік він буде перевантажений. Перевантажений кущ буде мати слабкий приріст і слабо розвинені ягоди, які погано визрівають і залишаються кислими. Такий кущ вразливий до хвороб. Залишений без обрізки кущ за 3-4 роки набуває вигляду дикого винограду з малими гронами і дрібними ягодами. Саме ця особливість винограду обумовлює необхідність щорічної його обрізки. Щорічною обрізкою кущів регулюють їх ріст та плодоношення і утримують кущі в оптимальній формі культурної рослини. Правильно проведена щорічна обрізка кущів забезпечує нормальний приріст пагонів та оптимальне навантаження кущів врожаєм і їх високу стійкість до хвороб і низьких температур.
Кожний кущ, в залежності від ступені його розвитку, рівня агротехніки та сортових особливостей, витримує певне навантаження пагонами та врожаєм. При правильному навантаженні кущів забезпечується рівновага в розвитку вегетативних та продуктивних органів. При неправильно проведеній обрізці рівновага порушується в бік посилення одного процесу і послаблення другого. При перевантаженні куща врожаєм розвиток пагонів буде слабким, зимуючі вічка будуть слабо розвинені, що зумовить різке падіння якості врожаю наступного року. В такому разі визрівання врожаю запізнюється, цукристість ягід низька, вони не досягають оптимальних розмірів; знижується стійкість кущів винограду до захворювань та низьких температур. В зимовий період ослаблені перевантаженням кущі більш за все вимерзають. Але ж не все гаразд і в випадку недовантаження куща врожаєм. В такому випадку посилено розвиваються пагони, вони жирують і виростають трухлявими з низькою морозостійкістю.
Мистецтво виноградаря полягає в умінні утримувати в рівновазі врожайність куща, якість врожаю та його нормальний щорічний приріст. А це досягається правильно проведеною обрізкою.

Довжина плодових лоз і навантаження кущів вічками при обрізуванні.
Щоб забезпечити нормальне навантаження куща при обрізуванні, потрібно, перш за все, визначитися з кількістю та довжиною плодових лоз, тому що саме довжина стрілок і навантаження куща вічками найбільше впливає на кількість та якість врожаю. Об’єм і якість врожаю куща знаходяться в прямій залежності від кількості залишених на кущу здорових вічок. Поняття довжини плодових лоз у виноградарстві не є покажчиком метричного виміру. Під довжиною лози мають на увазі кількість вічок, залишених на одній стрілці чи то лозині після її обрізування. Слід також пам’ятати, що коли при обрізуванні залишати довгі плодові стрілки чи то лозини, спостерігається підвищена кислотність ягід, і навпаки, для отримання ягід з високим вмістом цукру потрібно застосовувати коротку обрізку стрілок (4-6 вічок). Але, при цьому слід враховувати сортові особливості плодоношення, тому що деякі сорти винограду потребують довгої обрізки (8-12 вічок). При необхідності підвищення навантаження куща слід застосовувати більш коротку обрізку лоз, збільшуючи їх кількість. Збільшення навантаження куща за рахунок збільшення довжини плодових лоз дає меншу прибавку врожаю в порівнянні з більшою кількістю коротких стрілок при рівній сумарній кількості вічок. Рекомендуємі норми навантаження кущів вічками і довжина обрізки плодових лоз завжди вказуються в ампелографічних характеристиках сортів винограду. В залежності від біологічних особливостей сорту, стану куща, типу форміровки та рівня агротехніки навантаження куща вічками може бути в межах 30-50 вічок.
З метою уникнення перевантаження кущів врожаєм та зв’язаним з цим зниженням їх зимостійкості і врожайності в наступні роки, необхідно при обрізуванні кущів керуватися правилами розрахунку навантаження кущів врожаєм.

Правила розрахунку навантаження кущів врожаєм.
Розрахунок навантаження кущів винограду врожаєм можливо вести, керуючись слідуючими правилами.
1. Визначити рівень навантаження куща можливо, орієнтуючись на кількість отриманого врожаю і стану куща попереднього вегетаційного періоду. При перевантаженні кущів довжина пагонів незначна, пагони погано визрілі. При недовантаженні кущів ріст пагонів був сильним, вони добре визрілі.
З огляду на становище пагонів визначаються з об’ємом навантаження куща кількістю вічок при його обрізуванні.
2. Навантаження куща можна визначити по загальній довжині зрілого приросту пагонів, виходячи з рекомендацій, що кожний метр зрілої на кущу лози забезпечить ріст і живлення двох пагонів з врожаєм в наступному році. Так, наприклад, на кущу маємо всього 25 зрілих пагонів довжиною в середньому 1,2 м. Тоді загальна довжина приросту куща буде 25х1,2=30 м. Отже, при обрізуванні куща можна залишити на ньому однорічної лози з загальною кількістю 60 вічок, тобто по 2 вічка на кожний метр зрілої лози куща, а остаточне доведення навантаження куща пагонами і врожаєм провести в період вегетації при проведенні зелених операцій, регулюючи кількість пагонів та грон.
3. Визначення навантаження куща вічками, що досяг повного плодоношення, можна вести по площі живлення, в залежності від рівня агротехніки, на кожний квадратний метр, що припадає на кущ. Так, на поливних виноградниках, для кущів віком не менше 5 років, установлюють слідуючі норми навантаження вічками на один метр квадратний площі живлення:
- на слаборослих сортах – до 12-13 вічок;
- на середньорослих сортах – до 10-12 вічок;
- на сильнорослих сортах –до 9-11 вічок.
Ці норми застосовують для виноградників в рядових посадках. Так, наприклад, в ряду посаджені середньо рослі сорти винограду на відстані кущ від куща в ряду 2 м і відстань між рядами 2,5 м. Тоді площа живлення одного куща становить 2х2,5=5 м.кв. Загальне навантаження куща вічками буде: 10х5=50 вічок.
Для сильно розвинених альтанкових і арочних форміровок ці норми можна збільшити в 1,5-2, а то і більше разів.
4. Розрахунок навантаження куща, в залежності від віку рослини, проводять слідуючим чином.
Другий рік росту куща після його посадки – якщо в перший рік загальний зрілий приріст пагонів куща досяг більше 2-х метрів, то при поливній агротехніці кількість грон залишають загальною вагою до 1,5 кг. Але слід враховувати, що на кущах плодоносящих вперше, слід залишати не більше 2-5 грон, залежно від їх розміру.
На третій рік росту, якщо не сталося послаблення куща, навантаження збільшують вдвічі, доводячи врожай до 3 кг.
На четвертий рік росту навантаження куща врожаєм збільшують ще вдвічі.
На п’ятий рік росту після посадки кущі, як правило, вступають в повне плодоношення. Щоб їх плодоношення було регулярним кожного року, потрібно кущі навантажувати оптимально і залишати на них стільки грон, щоб забезпечити врожайність поливних виноградників по 3-5 кг/м. кв. площі живлення кожного куща.
Для неполивних виноградників навантаження кущів врожаєм вдвічі менше.
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Оцінки
Доступ до оцінювання мають лише зареєстровані користувачі.

Будь ласка, авторизуйтесь , щоб отримати можливість оцінювати.

Оцінки відсутні
Авторизація
Ім`я

ПарольНе пам`ятаєте
ім`я/пароль?

 Відновлення 
Випадковий анекдот
Тато, а нас торкнеться фінансова криза?
- Ні, синок. Фінансова криза торкнеться тих, у кого є фінанси. А у кого їх немає, тим буде просто гаплик! Здивований
Переглянути всі »
Календар
<< Вересень 2019 >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Міні-чат
Для спілкування Ви маєте авторизуватися.

01-01-2011 16:04
Вітаю З

24-08-2010 14:48
Вітаю з Дне

27-05-2010 09:50
Привіт! Настрій чудовий. GreatDessar
26-05-2010 15:02
Привет Баштанка как там у вас настроение. Задоволенн</div>
<br />
<div class=admin
28-04-2010 23:54
То що, ніхто не з

Лічильники
SmartTop.info

Корисні посилання

© 2008-2018 "БіРіП"


  Завантажено за 0.05 сек.

5,945,540 відвідувачів